Андрій Шевченко - колишній український футболіст, менеджер та політичний діяч
Лідери

Андрій Миколайович Шевченко - колишній футболіст, менеджер та політик з України. Він відомий своїм семирічним перебуванням у штаті А. С. Мілан та трирічним перебуванням у Челсі. У період з 1995 по 2012 рік він був членом збірної України та відзначив себе тим, що був найкращим бомбардиром за всю історію. Він виграв Баллон д'Ор у 2004 році та бронзову нагороду на церемонії Всесвітнього гравця року FIFA 2004 року. Шевченко - один з найвидатніших гравців в історії Мілану. Він виграв "Серію А", "Копа Італії", "Суперкоппу Італіану", Лігу чемпіонів УЄФА та Суперкубок УЄФА. Він пішов з футболу в червні 2012 року, а згодом приєднався до політики як член України - Вперед! Вечірка. У 2012 році він безуспішно змагався на українських парламентських виборах. Незважаючи на свої політичні починання, він висловив бажання керувати збірною України. Шевченко ненадовго обіймав посаду помічника керівника команди до того, як його в липні 2016 року зробили менеджером.

Кар'єра клубу

Незважаючи на те, що він не зміг забезпечити собі місце в спеціалізованій спортивній школі в Києві, Андрій Шевченко знайшов місце в київському "Динамо" в 1986 році. Він грав на юніорських рівнях протягом наступних семи років, перш ніж виступити вперше як член старших команда в 1994 році. За цей час він зіграв 117 матчів і забив 60 голів.

Загадковий нападник був вербований італійським клубом А. С. Мілана за тодішній рекордний трансфер в розмірі 25 мільйонів доларів. Він дебютував у Серії А 28 серпня 1999 р. У розіграші 2–2 з Лечче.

Доказати, що Мілан зробив правильні інвестиції, йому не знадобилося багато часу. Він став найкращим бомбардиром голів у своєму першому сезоні та пішов зіграти 208 матчів між 1999 та 2006 роками, забивши 127 голів.

У 2006 році Шевченко виїхав з Мілана і підписався з "Челсі" за 30,8 млн фунтів. Однак він не був таким успішним, як він був у "Мілані", забив дев'ять голів у 48 матчах між 2006 та 2009 роками.

У 2008 році він був позичений у Мілан на рік, протягом якого він виступав у 18 матчах, не забивши жодного голу.

28 серпня 2009 року Шевченко повернувся до свого старого клубу, підписавши дворічний контракт з київським "Динамо". Цього разу він зіграв 55 матчів і забив 23 голи.

28 липня 2012 року він пішов з футболу, щоб приєднатися до політики. У клубному колі Шевченко забив 219 голів у 446 матчах за свою кар’єру.

Міжнародна кар'єра

Андрій Шевченко зіграв вісім ігор за збірну України U18 у період 1994-1995 рр. Та сім матчів за команду U21 у період 1994-1995 рр. Дебютував у міжнародному дебюті у 1995 році та продовжив зіграти 111 матчів як член збірної України, забив 48 цілей в цілому.

Він виступав на інструментальних виступах під час Чемпіонату світу з футболу в Україні та 2006 року. Він вийшов з міжнародного футболу після виходу України з останнього турніру.

Кар'єра керівника

16 лютого 2016 року Шевченка було призначено помічником менеджера збірної України під керівництвом Михайла Фоменка. 15 липня він був переведений на керівну посаду після звільнення Фоменка через достроковий відхід України з Євро-2016. В даний час він має 55,56% виграш.

Політична кар'єра

Наприкінці 1990-х Андрій Шевченко вийшов на підтримку Соціал-демократичної партії України (об’єднаної). Він також з'явився на агітаційній кампанії кандидата Віктора Януковича під час виборів Президента України 2004 року.

Після відставки у 2012 році він став членом України - Вперед! . Його партії не вдалося перемогти представництво парламенту на виборах.