Вієндер Сінгх - індійський професійний боксер, а також перший індійський боксер, який виграв Олімпіаду
Спортсмени

Вієндер Сінгх - індійський професійний боксер. Він перший індійський боксер, який коли-небудь виграв медаль на Олімпіаді. Сінгх народився в бідній сім’ї в селі в штаті Хар'яна в Індії, але невдовзі він став ентузіастом боксу і за прикладом старшого брата він почав серйозно ставитися до боксу. Сінгх - продукт відомого нині відомого боксерського клубу Bhiwani, який знаходиться в Бхівані і є одним з найвідоміших членів клубу. Він потрапив у центр уваги після того, як виступив з повагою на юніорському рівні, і його старша кар'єра почалася досить рано, коли він виграв золоту медаль на Афро-Азіатських іграх. Пізніше Сінгх виграв медалі на Іграх Співдружності, що проходили в Мельбурні, і слідував за цим найкращим досягненням своєї кар'єри, коли на Олімпіаді в Пекіні він здобув бронзову медаль у середній вазі. У червні 2015 року Vijender Singh став професіоналом, тим самим закінчивши свою любительську кар’єру, підписавши багаторічну угоду з Queensberry Promotions.

Зверху

Кар'єра

2003 рік став переломним, що стосується його кар'єри, коли Сінгх став чемпіоном з молодіжного боксу серед Індії, а пізніше того ж року він став відомим після здобуття золотої медалі на Афро-Азіатських іграх, що проходили в Хайдерабаді, Індія. Наступного року він представляв Індію у категорії середньої ваги на Олімпіаді в Афінах, але в перших раундах його вибили.

На Іграх Співдружності 2006 року в Мельбурні, Австралія, Сінгх дійшов до фіналу в своїй категорії, але не зміг виграти гру і в кінцевому рахунку завоював бронзову медаль. Того ж року він також завоював бронзову медаль на Азіатських іграх, що проходили в Досі, але під час цього турніру він брав участь у середній вазі.

Сінгх поїхав до Німеччини, щоб тренуватися до Олімпіади в Пекіні 2008 року, а до великої події він добре виступив на чемпіонаті з боксу за Кубок президента. На Олімпійських іграх у Пекіні Сінгх брав участь у середній категорії та ділився бронзовою медаллю. У процесі він став першим боксером з Індії, який виграв олімпійську медаль. Через рік після своєї олімпійської перемоги Сінгх завоював ще одну бронзову медаль на чемпіонаті світу з аматорського боксу, а пізніше того ж року став номером один у середньому рейтингу Міжнародної асоціації боксу.

Вієндер Сінг завоював золоту медаль на чемпіонаті з боксу Співдружності, який відбувся 2010 року в Нью-Делі. На Іграх Співдружності, які відбулися в Нью-Делі того ж року, Сінгх програв у півфіналі за суперечливих обставин, коли йому було набрано 4 очки за фоли, щоб програти 3-4. Він закінчив, завоювавши бронзову медаль. Однак на Азіатських іграх не було суперечок, оскільки він виграв Золоту медаль у середній вазі.

На Олімпіаді в Лондоні 2012 року Вієндер Сінг пройшов до чвертьфіналу, але не зміг виграти жодної медалі. Через два роки Сінгх завоював срібну медаль на Іграх Співдружності, що проходили в Глазго, Шотландія. Того ж року він знявся у фільмі хінді під назвою "Fugly", але це не було успіхом.

Сінгх став першим індійським боксером, який став професіоналом у червні 2015 року, а 10 жовтня він вів свій перший професійний поєдинок проти британця Сонні Уайтінга, якого він вибив. Сінгх провів ще два професійні поєдинки того ж року нокаутами, щоб мати стовідсотковий рекорд.

Нагороди та досягнення

Сінг був удостоєний премії Раджі Ганді Хель Ратна в 2009 році. Це найвища спортивна честь, яку надає Союз Індії.

У 2010 році Сінгх був нагороджений Падма Шрі.

Він перший індійський боксер, який виграв медаль на Олімпіаді.

Він перший індійський боксер, який став професіоналом. Професіонал - це той, хто бере участь у приватних змаганнях з боксу як особистість.