Абебе Бікіла був відомим олімпійським чемпіоном з марафону з Ефіопії
Спортсмени

Абебе Бікіла був відомим олімпійським чемпіоном з марафону, який брав участь у 15 марафонах, вигравши 12 з них. Його успіхи та перемоги зробили його одним із найбільших марафоністів у світі. Він також є першою людиною, яка двічі виграла марафон Олімпійських ігор і першою негркою з Ефіопії, яка виграла медаль Олімпіади. Він також брав участь у Міжнародних параплегічних іграх у Норвегії як параплегік після того, як зіткнувся з автомобільною аварією. Історія його життя була джерелом натхнення для багатьох людей.

Дитинство та раннє життя

Абебе Бікіла, народжений у бідній родині, був сином пастуха і виріс у селі під назвою Ято.

Щоб підтримати свою сім'ю, молодий Бікіла приєднався до Імператорського загону охоронців ефіопського імператора Хайле Селасси.

Його життя змінилося, коли тренер Швеції Онні Нісканен визнав атлетичний талант Бікіли, коли його відправили в урядовий табір.

Абебе Бікіла почав готуватися до Олімпіади, коли йому було 24 роки.

Кар'єра

У 1958 році Бікіла вступив у змагання з марафону в Національному чемпіонаті збройних сил, виграв його та отримав кваліфікацію для участі в Римських Олімпійських іграх 1960 року.

Босий Бікіла виграв Олімпійський марафон за 2 години, 15 хвилин та 16,2 секунди, зробивши свою країну гордою.

У 1964 році він брав участь в Олімпіаді в Японії, навіть не видужавши після операції з апендицитом, і завоював медаль за свою країну, встановивши світовий рекорд як перший чоловік, який виграв марафон подвійної Олімпіади.

Після автокатастрофи в 1969 році Бікіла став чотириплегічним, але любов до спорту не спалахувала.

Як спортсмен-параплегік, він змагався на Міжнародних параплегічних іграх у Норвегії та багатьох інших подібних заходах.

Нагороди та досягнення

Абебе Бікіла був першим африканцем, який виграв золоту медаль Олімпійського марафону і відомий як перший спортсмен, який виграв дві золоті олімпійські медалі в марафоні.

За своє життя він брав участь у п'ятнадцяти марафонах, включаючи Олімпіаду та Ефіопські марафони.

Золота медаль Олімпійських ігор в Римі 1960 року.

Друга золота медаль Олімпіади в Олімпіаді в Токіо 1964 року.

Переможець багатьох інших марафонів, включаючи марафон у Кошице, Зараузі, Південній Кореї, Оцу та марафоні на 20 000 метрів у Копенгагені.

Особисте життя та спадщина

Бікіла був одружений на Євубдарі, з яким було четверо дітей.

Абебе Бікіла був паралізований після автокатастрофи в 1969 році.

Він лікувався вісім місяців у лікарні Сток Мандевілла в Англії, перш ніж повернувся.

Після цієї аварії він не зміг брати участь у жодних марафонах, але любов до спорту не спалахувала.

Він продовжував брати участь у іграх, включаючи змагання з параплегічного спорту в Англії та Міжнародні ігри параплегіків у Норвегії, незважаючи на поганий фізичний стан.

Його сила волі зробила його великим олімпійським героєм, а також натхненням для своєї країни та решти світу.

Абебе Бікіла помер 25 жовтня 1973 року внаслідок ускладнень автомобільної аварії 1969 року, яка також спричинила паралельне крововилив у мозок.

Як данина Абебе Бікілі, Сирай Гена пробіг босоніж протягом останніх трьохсот метрів змагань з Олімпіади Абебе Бікіли 2010 року і виграв те саме.

Основна сільська школа Yaya Abebe Bikila була заснована громадою Мендіда, а на його честь названий стадіон в Аддіс-Абебі.